O autorze
PIOTR VOELKEL – przedsiębiorca, inżynier z wykształcenia, znawca sztuki i promotor polskiego designu, mecenas wielu projektów kulturalnych i edukacyjnych. Współwłaściciel Grupy Kapitałowej Vox - firm z branży wykończenia i aranżacji wnętrz.

Założyciel School of Form – pierwszej w Polsce międzynarodowej uczelni wyższej projektowania. Program studiów oparty jest na autorskim programie Lidewij Edelkoort. Współzałożyciel Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej oraz Collegium Da Vinci (dawnej Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa).

Współtwórca Concordia Design – centrum designu i kreatywności w Poznaniu. Założyciel Fundacji Vox-Artis Promocji Polskiej Sztuki Współczesnej. Prezes Wielkopolskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych, którego kolekcja współtworzy stałą ekspozycję sztuki współczesnej w poznańskim Muzeum Narodowym. Wszystkie swoje aktywności łączy pod wspólną ideą rozwoju zgodnego z potrzebami człowieka HUMAN TOUCH.

Polski biznes nie powinien inwestować tylko w nowe produkty

Polski biznes powinien inwestować nie tylko w nowe produkty, ale także w swoją przyszłość i przyszłość naszego kraju: młodych ludzi, których talent i zapał do działania są szansą na lepsze jutro.


Wiele lat temu zrozumiałem, że miałem w życiu wyjątkowe szczęście: moi rodzice rozumieli wagę edukacji, rozbudzili we mnie ciekawość świata i było ich stać na sfinansowanie mojej nauki. Trafiłem na żonę, która stworzyła mi ciepły dom i dała mi potrzebne wsparcie, by iść pod prąd. Los mi sprzyjał. Miałem świadomość, że nie wszystkim wiodło się tak jak mnie, dlatego postanowiłem wesprzeć młodych, zdolnych ludzi, którzy są na początku swojej ścieżki do wielkich sukcesów, ale natrafili na przeszkody, których sami nie pokonają.


Dziesięć lat temu zdecydowałem o stworzeniu Funduszu Stypendialnego "Talenty". Jego siłą jest bliska, codzienna współpraca naszych opiekunów ze stypendystami, którzy tworzą niezwykle energetyczną grupę bliskich przyjaciół. Wspólne obozy i stały kontakt, w efekcie społeczność, jaką tworzą daje im poczucie siły. Młodzi odkryli cudowne skutki pracy w grupie, sumowanie się wnoszonych kompetencji, potencjału i energii.

Przez dziesięć lat funkcjonowania Fundusz przekazał dziesiątki stypendiów i zaangażował innych ofiarodawców. Młodzi, którzy otrzymali wsparcie finansowe, ale przede wszystkim opiekę merytoryczną uwierzyli w to, że maja talent, że są zauważeni, docenieni. To bardzo ważne, bo wszystkim nam najtrudniej uwierzyć w siebie.


Utalentowana młodzież to nasz największy skarb. To przyszłość Polski, Europy i Świata. Dlatego część nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta, którą niedawno otrzymałem wesprze Fundusz Stypendialny Talenty i pomoże kolejnym młodym ludziom rozwijać swoje pasje i zainteresowania.

Druga jej cześć wesprze badania naukowe prowadzone przez SWPS. Jestem przekonany, że nasz zaradny biznes ma szansę na globalny sukces, kiedy skieruje się w stronę człowieka i jego potrzeb. Dziś wielkie innowacje rodzą się na styku human touch i high tech.

Trwa ładowanie komentarzy...